Mersin Büyükşehir Belediyesine Seçim Öncesi Haciz Şoku

Mersin Büyükşehir Belediyesine seçim öncesi haciz geldi. 188 milyon TL’lik borç için icra yolu ile haciz işlemi başlatıldı. İcra emrinde belirtilen 7 gün içinde ödeme yapılmaması durumunda icra işleminin yapılacağı öğrenildi.

Mersin Büyükşehir Belediyesine 188 milyon TL’lik borç için icra yolu ile haciz işlemi başlatıldı.

Mersin Büyükşehir Belediyesine iş yapan taşeron ve yüklenici firmaların, yaptıkları işlerin parasını gününde alamayınca, hak edişleri ve faturalarının gereği olan miktarı icra yolu ile tahsil etmeye çalıştığı ortaya çıktı.

7 GÜN İÇİNDE ÖDENMESİ İSTENDİ

Sözcü’de yer alan habere göre, Mersin 3.İcra Müdürlüğü’nün, kendisine sunulan fatura ve diğer belgeleri inceledikten sonra 14.3.2019 günü işlem başlatarak, belediyeye ödeme emri gönderdiği belirlendi. Söz konusu resmi işlem ile birlikte idare yasal olarak uyarılarak, 7 gün içinde ödeme yapılmaz ise haciz işlemi başlatılacağı bildirildi.

ADAY OLAMAMIŞTI

Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı Burhanettin Kocamaz, İYİ Parti Mersin Büyükşehir Belediye Başkan adayı olarak açıklanmış ancak adaylık başvurusunun evrak tesliminin saat 17.00’den sonra yapıldığı gerekçesiyle adaylığı İl Seçim Kurulu tarafından reddedilmişti.

Daha sonra Demokrat Parti’den adaylık başvurusunda bulunan Kocamaz’ın bu talebi de YSK tarafından reddedilmişti. Bunun üzerine İYİ Parti’nin desteklediği, eski bakan Ayfer Yılmaz Demokrat Parti’den aday olarak açıklanmıştı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir