İŞKUR’dan Ev Kadınlarına Müjde! Günde 3-4 Saat Çalışmayla 800 Lira Gelir Sağlanacak

Kadınların istihdam oranını artırmak amacıyla İŞKUR yeni bir proje geliştirdi. Söz konusu proje kapsamında ev kadınları günlük ortalama 3-4 saat çalışmayla, 600 ile 800 lira arasında gelir elde edebilecek.

Çalışan kadın sayısının artırılması ve kadınların istihdam edilmesine destek olan İŞKUR, yeni bir projeyle ev kadınlarının evde gelir elde etmesini sağlayacak. Yeni uygulamayla, kadınlar ‘evde’ iş yaparak aile bütçesine katkı sağlayacak. Ev kadınları günlük ortalama 3-4 saat çalışmayla, 600 ile 800 lira arasında gelir elde edebilecek.

SMS’LE İLETİLECEK

İŞKUR tarafından sunulan bu imkandan yararlanmak isteyen kadınlar, kuruma giderek iş ve meslek danışmanları aracılığıyla kayıt yaptırarak, sisteme kaydedilecek. Kadınların eğitim sertifika ve belgeleri dikkate alınarak, evde yapmalarına uygun olan işler, SMS’le iletilecek.

KADINLAR NE TÜR İŞLER YAPACAK?

Söz konusu proje kapsamında ev kadınları, nikah şekeri, bitki çayı paketleme, sabun, tel toka kutulama, kulak çubuğu ambalajlama, poşet katlama, cetvel seti hazırlama, küpe arkası takma, takı tasarımı, tırnak kutulama, mandal montajı, gömlek yakası dikme, peçete halkası yapma, gibi işler yapacak.

Türkiye’nin En Borçlu Belde Belediyesiydi, 10 Senede İmkansızı Başardılar

Ünlü Market Zinciri Adese, 3 Şubesini Daha KapattıÜnlü Market Zinciri Adese, 3 Şubesini Daha Kapattı

Bakan Kurum: 19 Nisan'a Kadar Borcunu Kapatana Yüzde 22 İndirim YapacağızBakan Kurum: 19 Nisan’a Kadar Borcunu Kapatana Yüzde 22 İndirim Yapacağız

Bu Hafta Yatırım Araçlarından En Çok Borsa KazandırdıBu Hafta Yatırım Araçlarından En Çok Borsa Kazandırdı

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir