Dev Osmanlı Ekmeği, Kilosu 10 Liradan Kapış Kapış Satılıyor

Mudanya’da kurulan yöresel lezzetler fuarında ağırlığı 20 kiloya kadar çıkan Osmanlı ekmeklerini görenler şaşkınlığını gizleyemiyor. Uzun süre saklanabilen ekmeklerin kilosu 10 liradan alıcı buluyor.

Bursa’nın Mudanya ilçesinde fuarda görücüye çıkan dev Osmanlı ekmekleri görenleri şaşırtıyor.

Her yıl Mudanya’da sahil kenarında kurulan yöresel lezzetler fuarına bu yıl devasa boyutlardaki Osmanlı ekmekleri damga vurdu. 20 kiloya kadar çıkan dev ekmekler herkesi şaşırttı. Taş fırında pişirilen ekmekler tartılarak kilosu 10 liradan kapış kapış satılıyor.

KİLOSU 10 LİRAYA SATILIYOR

Osmanlı ekmeği standı sahibi Osman Yazar, taş fırında pişen dev ekmeklere olan talebin çok fazla olduğunu ifade ederek, “Taş fırında pişirilen ekmeklerimiz 20 kiloya kadar çıkıyor. Ekmeği tartarak kilo ile satıyoruz. Kilosu 10 liradan alıcı buluyor. ‘Bize fazla gelir’ diyenlere kaç kilo istiyorsa tartıp satarak bu lezzeti tatmalarını sağlıyoruz. Buzdolabının dondurucu bölümünde 5 aya kadar, altta ise 2 aya kadar saklanabiliyor. Uzun süre dayanması bizim avantajımız” diye konuştu.

Ayrıca stantta en küçüğü 8 kiloluk balina denilen tam buğday Osmanlı okkalı ekmeğinin yanı sıra birer kiloluk köy ve mısır ekmeği de bulunuyor.

Osmanlı ekmeklerinden görüntüler;

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir