Balıkçıların Ağına Takılan Dev Köpek Balığı Açık Artırmayla 2 Bin 500 TL’ye Satıldı

Antalya’da yakalanan 4,5 metre uzunluğunda ve 500 kilogram ağırlığında olan köpek balığı bir süre sergilendikten sonra 2 bin 500 TL’ye bir otel tarafından satın alındı.

Antalya’da, denize açılan balıkçıların ağına takılan, 4,5 metre uzunluğunda ve 500 kilogram ağırlığında olan, ‘pamuk’ cinsi köpek balığı, açık artırmayla 2 bin 500 TL’ye satıldı.

BALIKÇILAR ŞAŞKINLIK YAŞADI

Antalya Körfezi’ne balık avlanmak için çıkan balıkçılar, dün gece ağlarını çektiklerinde dev köpek balığını görünce şaşkınlık yaşadı. Kıyıya vinçle çekilen köpek balığının ‘pamuk’ cinsi olduğu belirlendi. 4,5 metrelik boyu ve 500 kilogramlık ağırlığı ile ilgi çeken köpek balığı, sabah saatlerinde Antalya Balıkçı Barınağı’na getirilerek, bir süre sergilendi. Açık artırmayla satışa sunulan dev köpek balığı, otel tarafından 2 bin 500 TL’ye satın alındı.

NADİR BULUNAN BİR TÜR

Antalya Balık Komisyoncuları ve İşadamları Dernek Başkanı İlhami Demir, ağlarına bazen köpek balıklarının takıldığını; ancak bu türün çok nadir görüldüğünü söyledi. Akdeniz’de yaşayan çok sayıda köpek balığı türü olduğunu kaydeden Demir, “Arkadaşlarımız ağlarına takılan büyük bir şeyin olduğunu fark etmiş ve baktıklarında köpek balığını görmüş. Vinçle tekneden alıp soğutmalı kapalı kasa kamyonete yerleştirdik. Hemen alıcısı da çıktı” diye konuştu.

Balıkçıların ağına takılan dev köpek balığı;

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir