Bakan Dönmez: Enerji Güvenliğiyle İlgili Ülke Genelinde Herhangi Bir Olumsuzluk Yok

Üsküdar’da oyunu kullanan Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Fatih Dönmez, enerji güvenliğiyle ilgili, ‘Ülke genelinde herhangi bir olumsuzluk yok, özellikle şehir merkezlerimizde hiçbir sıkıntı yok.’ açıklamasında bulundu.

Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Fatih Dönmez, Türkiye genelinde enerji güvenliğinin sağlanması konusunda herhangi bir sorun yaşanmadığını belirterek, “Ülke genelinde herhangi bir olumsuzluk yok, özellikle şehir merkezlerimizde hiçbir sıkıntı yok. İl ve ilçe seçim kurullarımızın olduğu bölgelerde de alternatif besleme hatları daha önceden planlanmıştı. Hatta jeneratörler de oralara kuruldu, yedekleme amacıyla. Ne kadar seçim bölgemiz varsa hepsinde ekipler görev başında.” dedi.

Dönmez, eşi Zeynep Dönmez ve çocukları ile oylarını kullanmak için Üsküdar’daki Rasathane Ortaokulu’nda “2295” numaralı sandığın bulunduğu sınıfa geldi. Oy kullanmak için sırada bekleyen Dönmez, daha sonra sandık görevlileriyle tokalaştı.

“NE SEVİNCİ NE DE ÜZÜNTÜYÜ ABARTMAMAK LAZIM”

Gerekli kontrolün yapılması için kimliklerini sandık görevlilerine veren Dönmez, daha sonra görevliden oy pusulası ile zarfını aldı, kabine geçerek oyunu kullandı ve ardından zarfı “Hayırlı olsun” diyerek sandığa attı. Dönmez, oyunu kullandıktan sonra yaptığı açıklamada, son derece centilmence bir kampanya yürütüldüğünü ve yoğun bir çalışma döneminin geçtiğini ifade etti.

Kendisinin de en az 30 il ve 60’ın üzerinde ilçede kampanyaya destek olmaya çalıştığını söyleyen Dönmez, “Seçim gününü, aslında demokrasilerde bir bayram günü olarak adlandırmak lazım. Bir yerde hasat günü diye bakıyoruz. İnşallah, herkes için hayırlı bir netice almış oluruz. Bazı adaylarımız üzülecek, bazı adaylarımız sevinecek. Ne sevinci ne de üzüntüyü abartmamak lazım diye düşünüyorum.” değerlendirmesinde bulundu.

“ÜLKE GENELİNDE HERHANGİ BİR OLUMSUZLUK YOK”

Dönmez, Türkiye genelinde enerji güvenliğinde bir aksaklık yaşanmaması için ekiplerin sahada olduğunu dile getirerek, şu bilgileri paylaştı:

“Son aldığım rapora göre, ülke genelinde herhangi bir olumsuzluk yok, özellikle şehir merkezlerimizde hiçbir sıkıntı yok. İl ve ilçe seçim kurullarımızın olduğu bölgelerde de alternatif besleme hatları daha önceden planlanmıştı. Hatta jeneratörler de oralara kuruldu, yedekleme amacıyla. Herhangi bir sıkıntımız yok, inşallah seçim sonuna kadar da bu şekilde devam etmiş oluruz. Her dağıtım şirketi her seçim bölgesinde ayrı ayrı ekipleri var. Ne kadar seçim bölgemiz varsa hepsinde ekipler görev başında.”

Bakan Dönmez’in oy kullanma görüntüleri;

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir