Altını Olan Dikkat! İşte Gram, Çeyrek ve Cumhuriyet Altını Fiyatları

Altının gram fiyatı, haftaya yatay başlamasının ardından 227,4 lira seviyesinde dengelendi. Kapalıçarşı’da çeyrek altın 371 lira, Cumhuriyet altını bin 520 liradan satılıyor.

Cuma günü dolar kurundaki değer kayıplarına karşın altının ons fiyatındaki yükselişlerden destek bulan altının gram fiyatı, günü önceki kapanışa göre yüzde 0,62 primle 227,6 liradan tamamladı. Bugüne yatay başlayan altının gram fiyatı, önceki kapanışın hemen altında 227,4 liradan alıcı buluyor.

ÇEYREK VE CUMHURİYET ALTINI NE KADAR?

Kapalıçarşı’da çeyrek altın 371 lira, Cumhuriyet altını bin 520 liradan satılıyor. Altının ons fiyatı ise aynı dakikalarda önceki kapanışın hemen altında bin 298 dolardan işlem görüyor.

ONS ALTINDA BİN 297 – BİN 327 BANDI TAKİP EDİLECEK

AA Finans Analisti İslam Memiş, geçen hafta ABD 10 yıllık tahvil faizlerinin gerilemesi, küresel piyasalarda ekonomik büyümeye yönelik endişelerin tekrar gündeme gelmesi ve risk iştahının artmasının altın fiyatlarının toparlanmasına neden olduğunu kaydetti. ABD ile Çin arasında devam eden ticaret müzakerelerinin de altın fiyatları üzerinde etkili olduğunu ifade eden Memiş, teknik olarak bu hafta altının ons fiyatında bin 297 – bin 327 dolar bandının takip edileceğini söyledi.

GRAM ALTINDA 225,5 LİRA DESTEK, 230,50 LİRA DİRENÇ KONUMUNDA

Memiş, altının gram fiyatında bu hafta 225,5 liranın destek, 230,50 liranın ise direnç konumunda olduğunu aktardı. Bugün yurt içinde büyüme ve ödemeler dengesi, yurt dışında ise Almanya’da sanayi üretimi ve ABD’de perakende satışlar başta olmak üzere açıklanacak verilerin takip edileceğini bildiren Memiş, ABD tarafında Çinli yetkililer ile devam eden müzakereler ve Brexit gelişmelerinin piyasaların yönü üzerinde etkili olacağını kaydetti.

GÜNCEL ALTIN FİYATLARINI GÖRMEK İÇİN TIKLAYIN

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir